Все про купання немовляти
Після народження, дитина потребує надійного захисту, тому завдання батьків допомогти адаптуватися новонародженому до навколишнього світу, здійснюючи грамотний догляд за малюком. Всі турботи по догляду за новонародженим впадуть на плечі новоспечених батьків. Важливим етапом після виписки є правильне і раціонально організоване перше купання малюка, повноцінне годування, сон, прогулянки і багато інших процедур.
Як правильно купати новонародженого.
Водні процедури дуже важливі для новонародженого, вони збагачують маленький організм корисними емоціями, надають йому сил і допомагають психологічно і фізично розвиватися. Думки педіатрів сходяться на тому, що перше купання повинне відбутися на наступний день після виписки з пологового будинку. До того часу у немовлят зазвичай гоїться пупкова ранка. Але навіть якщо не зажив пупок остаточно, купання допустиме, якщо використовувати кип'ячену воду і відвари трав.
Купати малюка краще на голодний шлунок перед сном. На купання дитина витратить багато сил, тепла вода її розслабить та заспокоїть. Тому, старайтеся щоразу купати малюка в один і той самий час, потім погодуйте його, і можете вкладати спати.
Щоденне купання має приносити насолоду як матері, так і дитині. Опускати малюка у ванночку потрібно дуже обережно. Тут неприпустимі метушня чи поспіх. Дитинку слід тримати однією рукою під спинку і голівку, іншою поливати водою. Голівку потрібно мити наприкінці купання, оченята промивають кип'яченою водою приготовленою заздалегідь. Уникайте різкого попадання води на обличчя, погладжуйте дитину. Кожен жест матері має бути ніжним,
акуратним, а слова - душевними, сповненими любові. Лікарі рекомендують, аби дитина була майже повністю занурена у воду. Над водою залишається лише голівка. Тривалість "банних" процедур відносно недовга - до 10 хвилин. Втім, якщо дитина позитивно налаштована, насолоду можна трохи "розтягнути".
Комфортні умови для купання та що потрібно мати під рукою.
Приміщення, в якому буде проходити купання новонародженого має бути теплим 22 - 24 градуси, просторим, зручним і обов'язково без протягів. Комфортне купання новонародженого має здійснюватися в воді температурою 34-37 градусів. У воду для купання малюка краще додати відвар трави: череди або ромашки. Його можна заварити самостійно. Ці трави мають дезінфекуючі властивості і добре впливають на шкіру дитини, підвищують її захисні властивості.
Потрібно приготувати одяг та інші приналежності по догляду за новонародженим після купання:
- рушник / пелюшка;
- підгузник;
- чепчик;
- сорочечка;
- засіб для купання;
- зеленка, перекис водню;
- ватні диски;
- крем, олійка, присипка, вушні палички.
Купати дитину в пелюшці або без неї - вирішувати вам. Вважається, що в пелюшці дитині спокійніше купатися, бо вона створює ефект захищеності. Коли малюк відчує контакт з водою, пелюшку можна розкрити.
Після купання укутайте новонародженого малюка рушником, витирати не потрібно, тільки промокнути. Якщо пупкова рана ще не зажила, її слід обробити перекисом водню 3% та зеленкою. Шкіру дитини можна змастити дитячою олійкою, на сіднички нанести крем, що вберігає від попрілостей, при потребі використовуйте присипку. Тепер можна одягнути дитину. На цьому гігієнічні процедури можна вважати завершеними!
Позитивний вплив купання на стан дитини.
Купання для немовлят не лише приємне завершення дня, корисна для здоров'я процедура, а й додаткова нагода для близького спілкування з мамою і татом. Купання проводять не тільки з метою гігієни. Водні процедури приносять велику користь організму, що росте:
- зміцнюють нервову систему;
- позитивно впливають на емоційний стан дитини;
- сприяють поліпшенню апетиту;
- сприяють спокійному сну;
- активізують рухові рефлекси;
- знімають больові відчуття, при кольках у шлунку;
- загартовують дитину;
- підтримують емоційне спілкування з батьками.
Ванночка - головний атрибут для купання.
Купати дитину у звичайній ванні - це не вихід. В цьому випадку мінусів дуже багато, ви будете почувати себе некомфортно, нахиляючись до малюка занадто низько. При використанні великої ванни складніше контролювати температуру води, також потрібно багато часу для її очищення. Дитячу ванночка перед кожним купанням потрібно не просто мити, але і дезінфікувати, достатньо обдати кип'ятком. Відвари трав, в яких купають діток, погано відмиваються з акрилових і емальованих поверхонь великих ванн, дитячу пластикову ванночку набагато легше відмити. Об'єм дитячої ванночки 30-40 л, тому покупати малюка при відключенні гарячої води не викличе труднощів - достатньо закип'ятити чайник.
Сучасні моделі ванночок різноманітні. У кожної є переваги і недоліки. Ванночка класична овальної форми - зручна, простора, різноманітних кольорів і недорога. На додаток до такої ванночки купується спеціальна пластикова гірка (на присосках), за допомогою якої підтримується голівка і спинка немовляти, або м'який поролоновий матрацик, гамак або інша підставка для купання. До класичної ванночки також можна підібрати спеціальну металеву підставку під ванночку. Така підставка підлаштована до росту батьків, щоб зручно було нахилятися.
Анатомічна ванночка має пологу гірку, підлокітники і виступ, що оберігає від зісковзування. У ній мама може купати малюка без сторонньої допомоги, адже він лежить в правильному положенні самостійно. Але в такій ванночці перевернути немовля на животик не вийде - заважає гірка.
Ванночка з підставкою встановлюється на великій ванні спеціальними кріпленнями. Під час купання батькам не треба низько нахилятися, оскільки ванночка знаходиться на зручній висоті. Потрібно, щоб підставка збігалася з шириною дорослої ванни. Механізм і надійність кріплення треба перевіряти перед кожним використанням.
Дитячу ванночку зі зливом простіше використовувати. Не потрібно черпати воду з неї або надриватися, щоб перехилити і злити. Ця деталь полегшує життя батькам, але вибір за вами. Зручно купати дитину у ванні з вбудованим термометром. Не потрібно гадати, вимірюючи ліктем, температуру води. Ванночка з рельєфним днищем дуже добра для безпеки маляти, в них не слизько.
Пізніше, коли дитина привикне до водних процедур, ідеально підійде для купання спеціальний дитячий надувний круг, який одягається на шию малюка і використовується у великій ванні, де більше простору.
Також не забувайте про ігри та іграшки для купання, які допоможуть малюкові полюбити водні процедури і викличуть у нього позитивні емоції.
Підведемо підсумки.
Вода - це стихія новонародженого, адже не так давно вона була його оточенням. Тому не варто боятися, важливо дотримуватися правил, щоб малюк полюбив цю важливу для нього процедуру. І пам'ятайте, що купання - це не тільки водна процедура, для того щоб малюк був чистим, це важливий процес, який сприяє здоров'ю малюка. Щоб цей процес проходив гладко і правильно, важливо дотримуватися правил, а також рекомендацій наведених у нашій статті.
Як бачите, асортимент засобів для купання має дуже широкий вибір. Познайомившись з статтею, ви можете підібрати собі ванночку та аксесуари для купання, представлені на сайті інтернет-магазину "Тосік". Що саме потрібно малюкові, батьки визначать, виходячи з темпераменту самого малюка, фізіологічних особливостей і настроїв, та фінансових можливостей.
Отож батькам - гарних покупок, а малюкам - З ЛЕГКИМ ПАРОМ!