Як привчити дитину до горщика?

До вибору першого дитячого аксесуару варто підійти зі знанням справи. Головним чином дитина повинна розуміти, що таке горщик і для чого він потрібен, щоб йому було комфортно ним користуватися, щоб він був безпечний і підходив за розміром. Зовнішній вигляд горщика - це не дуже важливо.

З якого віку привчати малюка до горщика?

Замислюватися про привчання до горщика більшість мам починає досить рано. Нерідко горщик з'являється в будинку, коли малюкові ледь виповнюється півроку, коли малюк впевнено починає сидіти. Фактично ж вік, коли малюк може осягнути всі премудрості походу на горщик - 1,5 роки. Безумовно, якщо мама поставить собі за мету, то її малюк, швидше за все, сяде на горщик трохи раніше - але навіть якщо вона не буде приділяти цьому питанню величезну увагу, то дитина все одно почне користуватися горщиком у встановлені природою терміни.

Фахівці стверджують, що багато сучасних дітей на рік пізніше привчаються до горщика, ніж малюки попереднього покоління. Наявність памперсів дозволяє дитині випорожнитися, не відчуваючи при цьому дискомфорту. Так, памперси - чудовий винахід для батьків і самого малюка, але саме від них часто важко відучити дитину. Варто починати привчати дитину до горщика, якщо вона залишається сухою вдень більше ніж на 2 години, може зняти сама штанці, виконує прості інструкції, просить зняти брудний підгузок.

Головне - терпіння й позитивний настрій.

Найкраще починати привчати дитину до горщика влітку, повністю відмовившись від підгузків. Пропонуйте час від часу дитині сходити до туалету. Але робіть це не частіше, ніж раз на пів години. Хваліть дитину за добре зроблену справу, але не надто бурхливо, не варто робити з цього свято - так можна лише нашкодити малюку.

Не варто силувати малюка, сварити за брудні штанці. Не можна примушувати дитину довго та часто сидіти на горщику, це може викликати лише зворотну реакцію. Пограйтеся з дитиною "у туалет", висаджуючи на горщик іграшки. Можна купити ляльку, яка "вміє ходити до туалету", з якою залюбки будуть гратися як дівчатка, так і хлопчики. Можна придумати свій підхід, наприклад, вдягати на дитину трусики, або штанці з гарним яскравим малюнком, а головне, щоб одяг був для малюка - улюбленим. Потім дитині поясніть, що коли штанці, або трусики будуть мокрі, їх доведеться зняти і замінити на не дуже привабливі. Такий варіант теж може спрацювати і дитина зрозуміє скоріше, що в сухих штанцях комфортніше. Намагайтеся, щоб дитина бачила, як на горщик ходять інші діти. Малюки часто копіюють дії старших. Деякі малюки починають ходити одразу на унітаз, слідуючи прикладу дорослих.

Вибираємо горщик.

Горщик має бути максимально стійким, простим та зручним. Матеріал горщика - тільки екологічно чистий пластик. Існує чимало видів дитячих горщиків. Основні з них:

  • Класичні горщики - це звичайні круглі горщики, які були в дитинстві у кожного, найпростіші горщики з кришкою - компактні, але не досить зручні. Вони більш підійдуть для подорожі, ніж для постійного використання;
  • Анатомічні горщики - найпопулярніші горщики, зручні та надійні. Такий горщик, завдяки розширеній донизу формі, не перевернеться, коли дитина буде підніматись. Він має виступ спереду для ніжок і зручну спинку ззаду. На такому горщику у дитини будуть розсунуті ніжки;
  • Горщик-кріселко - в них ємність для випорожнень легко виймається та миється окремо від сидіння. Досить зручні, але перш, ніж придбати таку модель, перевірте, чи витримає вона вагу малюка. Добре, якщо у горщика-стільчика передбачені спинка і підлокітники. Це найзручніші моделі. При виборі дивіться, наскільки щільно знімний лоток прилягає до стільчика - чи немає зазорів. А то дитина ненароком може прищемити шкіру, і потім буде побоюватися сідати;
  • Горщик у формі будь-якої іграшки (тварини, машинки, літака, робота) або доповнений розвиваючим модулем, повинен заволодіти увагою малюка, щоб той посидів ще трохи - поки мета, нарешті, не буде досягнута. Цей варіант не дуже хороший. Дитина може плутати його зі справжньою іграшкою і намагатися використовувати не за призначенням;
  • Музичні горщики - це досить складні конструкції. Музичний горщик починає грати мелодію, якщо ємність наповнюється. Музичний горщик працює на батарейках. В нього вбудовані спеціальні датчики і при попаданні рідини включається дитяча музика. Даний тип горщика, як і горщик-іграшка, вважається шкідливим. По-перше, музика може відволікати дитину, а по-друге, малюк може просто злякатися;
  • Розкладні, а також надувні горщики орієнтовані на потреби маленьких мандрівників.

Як вибрати горщик для хлопчика та дівчинки.

Необхідною умовою вибору горщика є його стійкість. Вибираючи горщик, слід керуватися ростом дитини, якщо він буде занадто високим, то маляті буде незручно на ньому сидіти, і він може взагалі відмовитися від горщика.

Вибираючи горщик для хлопчика, слід пам'ятати, що він повинен мати овальну форму, що має попереду виступ, який необхідний для того, щоб малюк міг розвести ноги. Роздільник для ніг буде служити для того, щоб за час процесу - рідина не розбризкувалася. Ідеально, якщо буде присутня невелика спинка, що дозволяє прийняти більш зручну і розслаблену позу. Спинка не дозволить сісти на горщик неправильно.

Якщо ж у вас дівчинка, то горщик вибрати буде простіше. Проблему при виборі може скласти тільки колір, який подобається або не подобається дитині, але ця проблема дуже швидко вирішується. Горщик для дівчинки має бути круглої форми, яка дозволить тримати ноги зсунутими. Наявність спинки теж бажана. Не варто думати, що овальні горщики з роздільником для ніг годяться тільки для хлопчиків. Дівчатка теж з великим успіхом можуть ними користуватися.

Головне, незалежно від статі дитини, для якої купується горщик, конструкція повинна бути міцною, зручною і безпечною. Ідеальний горщик повинен відповідати ряду критерій:

  • широкий отвір;
  • стійкість, особливо, якщо дитина не може всидіти на одному місці;
  • мати кришку, якщо ви не готові виносити горщик відразу ж після його заповнення;
  • якщо у горщика буде спинка-опора;
  • не обов'язково, але впевненості додають і підлокітники.

Важливо пам'ятати при використанні горщика:

  • горщик має бути обов'язково виготовлений з нетоксичного матеріалу;
  • розмір горщика має відповідати розмірам дитини, він не повинен бути завеликий або замалий;
  • горщик не повинен ковзатися по підлозі;
  • підстава горщика повинна бути ширше сидіння - це вбереже від перевертання;
  • горщик потрібно тримати в чистоті;
  • не допускайте тріщин, задирок, так як це може поранити ніжну шкіру дитини.

Корисні поради.

Існує безліч порад про те, який горщик вибрать і як привчити до горщика дитину, але головне в цьому питанні - ваше терпіння, розуміння та підтримка.

Спеціалісти рекомендують починати зі знайомства малюка з новим "невідомим об'єктом", а саме, з розповіді для чого він потрібен та як ним користуватися. В жодному разі не впадайте у відчай, якщо ваш малюк не засвоїв інформацію з першого разу. Пояснювати вам прийдеться часто, тому головне - терпіння.

Дайте малюку можливість "поноситися" з новим предметом по квартирі, нехай він усвідомить, що це його річ. Можете навіть дозволити йому самостійно підшукати місце для горщика. Але не дозволяйте, щоб дитина гралася ним. Він не повинен стати "органайзером для іграшок", "захисним шоломом" й тому подібне. Всі спроби дитини перетворити його на предмет для ігор тактовно переривайте, терпляче пояснюючи для чого саме потрібен горщик.

Так як дитячі горщики найчастіше виготовляються з пластика, вони повинні мати гігієнічний сертифікат, що забезпечує безпеку цього матеріалу. Адже стикаючись з вологою шкірою малюка, неякісний матеріал може викликати неприємні реакції.

Основні висновки.

Дитина неодмінно навчиться ходити на горщик. Правильна послідовність підвищує ефективність навчання дитини до горщика. Головне бути впевненим і терплячим в цьому процесі. Якщо горщик, на якому дитині зручно сидіти, обраний, вважайте, що перший крок до самостійності малечі ви вже зробили!

Користуватися горщиком - не просто питання виховання, це фізіологічний рефлекс, який дитина повинна навчитися контролювати. Це не тільки чистота і зменшення кількості використаних підгузків, а й своєчасний і правильний розвиток дитини. Вона вчиться дисципліні і порядку.


На сайті інтернет-магазину "Тосік" представлені горщики від популярних фірм FISHER-PRICE, OK BABY, CHICCO, TEGA, ТЕХНОК. Виробники пропонують широкий вибір виробів з різними функціями, кольорами та дизайном. Тут ви знайдете моделі у вигляді звіряток, музичні горщики, горщики-стільчики, моделі зі знімними деталями та дитячі сидіння на унітаз.

Всі ці вироби відрізняються практичністю і комфортністю використання. Це зручні та яскраві вироби з якісного нековзного матеріалу, відрізняються ергономічною формою і оригінальним дизайном. За рахунок ергономічності такі горщики формують правильну посадку у дитини і прискорюють привчання до горщика.

Сподіваємося, ви дізналися, як правильно вибрати горщик. Головне - не можна насильно садити і утримувати дитину на горщику, не варто нервувати і квапити дитину - всі діти різні і час, що витрачається для привчання до горщика у кожного свій.

Бажаємо всім легкого та вдалого вибору!