Чи потрібна дитині чашка-непроливайка?
З метою полегшення життя батьків, поїльник - це дуже корисна річ. За допомогою поїльника дитина вчиться самостійно пити ковтками, а батьків захистить від прибирання пролитих компотів і соків. Поїльник дуже зручний не стільки для домашнього користування, скільки під час прогулянок і далеких поїздок.
Як привчити дитину до поїльника?
До вибору поїльника слід підійти дуже серйозно. Він дозволить вашій дитині навчитися пити самостійно.
Перейти від пляшечки з соскою до чашки дитині допоможе зручна дитяча поїлка. Якщо вашому малюку виповнилося 6-7 місяців і він сидить та впевнено тримає голову можна дати йому поїльник. Спочатку потрібно дати малюкові порожній поїльник. Дитина швидше за все, прийме його за іграшку і буде його вертіти, кусати, стукати по столу. Коли малюк достатньо награється, можна налити в поїльник трохи води і спробувати його напоїти через носик.
Немовля все ще не сприймає новий спосіб пиття? Спробуйте відшукати таку чашку, яка б йому сподобалася. Можна також запропонувати дитині кілька поїлок на вибір. Можете розсадити навколо малюка кілька іграшок. Нехай "поп'є" водички пупс або плюшевий ведмедик. Потім сам малюк зможе взяти в руки ємність і напоїти своїх вихованців, та можливо захоче спробувати сам.
Правильно підібрана поїлка для дітей - це половина успіху. Звичайно, після першого разу дитина не зможе навчитися пити з нової ємності, але врешті-решт, кожному малюку вдається опанувати цим навиком.
Різновиди та характеристики дитячих непроливайок.
Всі чашки-непроливайки можна розділити на кілька категорій, які вказують на їх характерні особливості.
Чашки з силіконовим (м'яким) носиком - найкращий варіант для діток від 5 місяців, носик відмінно імітує груди або соску. Він буде нагадувати пляшечку і при цьому не зашкодить яснам і зубкам немовляти. Носик повинен мати гігієнічний ковпачок. М'який силікон можна гризти. Часто це невеликі і легкі вироби з ергономічними ручками, які допоможуть охопити чашку щільніше.Чашку-непроливайку з пластиковим (твердим) носиком купують дітям від 7 місяців. Пластикова основа не травмує ніжні ясна. Така непроливайка має спеціальний клапан, який відкривається тільки тоді, коли малюк починає пити, рідина не проливається, як не крути та не кидай чашку.
Термочашка добре тримає задану температуру завдяки герметизації і потовщеним стінкам. У літню пору збереже напій прохолодним, а взимку - гарячим. Такі чашки відрізняються від інших моделей більш важкою вагою. Це ідеальне рішення для тривалих прогулянок із малюком, вони можуть підтримувати температуру всередині впродовж декількох годин.
Чашку з трубочкою рекомендується використовувати від року до 3 років. Така чашка незамінна для діток, які не можуть відмовитися від пляшечки. М'яка трубочка відповідає за рівномірний потік рідини. Часто ці чашки йдуть без ручок, щоб дитина вчилася тримати чашку самостійно. Недолік цієї чашки саме в трубочці, її доводиться постійно міняти. Справа в тому, що в соломинці залишаються сліди від рідини, яку пив малюк. Але з цієї неприємної ситуації вже є вихід. На ринку дитячих аксесуарів з'явилися спеціальні тоненькі щіточки для миття трубочок - йоршики відомих виробників Canpol, Baby Ono.Перші "дорослі" чашки призначені для дітей від 12 місяців. Чашка дозволяє маляті пити з будь-якого краю чашки, не проливаючи напої. Її клапан відкривається від дотику губ дитини і забезпечує швидкий потік рідини. Такі чашки виготовлені з якісного пластику і здебільшого оснащені зручними ручками. Вони відрізняються гарним дизайном і обов'язково сподобаються дитині.
Існують також поїльники-неваляшки. Неваляшка-поїльник, створений з міцного матеріалу. Спеціальна форма дна поїльника дозволяє йому не перекидатися і не пролити напій. Вони досить практичні, особливо якщо у вашої дитини звичка кидати на підлогу все, що підвернеться під руку. Такий поїльник завжди приземлиться на дно.
Дуже практичні у використанні непроливайки з рухомим "носиком". Коли "носик" піднятий - дитина може пити, а коли опущений - рідина не протікає. Такі непроливайки мають кришечки, які щільно закриваються і служать, як контейнер.
Що потрібно знати при виборі поїльника?
- Форма поїльника повинна бути зручною для дитини;
- Він може бути забезпечений ручками;
- Поїльник повинен легко розбиратися і митися;
- Дуже зручно, якщо поїльник має нековзне дно.
Під час вибору непроливайки особливу увагу приділяйте матеріалу виробу. Це, мабуть, найголовніше - він повинен бути нетоксичним. Маленькі діти потребують виключно якісного посуду, який не має запаху та не викликає алергічної реакції. Поїльники в більшості виготовлені з пластмаси, але її запаху ви не повинні чути ні при виборі поїльника, ні тим більше при використанні. Матеріал повинен бути міцним і бажано напівпрозорим, щоб і ви і ваша дитина могли контролювати рівень рідини в поїльнику.
При виборі пластикових чашок обов'язково ознайомтесь з інструкцією і складом, оскільки неякісна пластмаса при нагріванні може виділяти шкідливі речовини. До складу пластика не повинен входити бісфенол А, який накопичується в організмі, підвищуючи ризик захворювань. Ще один компонент, якого не повинно бути в пластиці - фталати. Ці компоненти надають посуду міцність та гнучкість, але є токсичними для організму.
Важливо звернути увагу на об'єм чашки:
- Для самих маленьких вибирайте поїльник об'ємом 150 мл;
- З 6 місяців до року - 200 мл;
- Для дітей старше 1 року - 300 мл і більше.
Пам'ятайте - чим більший об'єм поїльника, тим він важчий. Не забувайте про вагу виробу. Поїльник повинен бути легким, особливо для піврічних дітей, щоб малюк міг самостійно тримати чашку. У них ще дуже слабкі м'язи рук, і тримати важкий поїльник вони просто не зможуть. А дитині з 1 року можна запропонувати більш важкий поїльник.
Дитяча чашка повинна бути не тільки безпечною, зручною і практичною, але і красивою. Якщо підібрати оптимальний колір або принт, маля можна мотивувати, підняти йому настрій.
Правила користування поїльником.
- Перед кожним застосуванням ретельно мийте чашку і кришку;
- Обов'язково розбирайте чашку зі знімними елементами, щоб ніде не утворилася цвіль або залишки попереднього напою;
- Наливайте в поїльник тільки продукти, що відповідають віку дитини;
- Не можна дитині дозволяти лягати з поїльником в ліжко;
- Не доливайте в поїльник інший продукт;
- Якщо дитина не допила свою порцію, залишки краще просто вилити;
- Використання поїльника - це ще один крок для розвитку вашої дитини.
Найпопулярніші бренди дитячих поїлок.
Сьогодні вибір дитячого посуду і аксесуарів, які здатні полегшити життя молодій мамі, на полицях наших магазинів дуже великий. Від правильного вибору чашки, залежить те, наскільки вдалим і швидким виявиться результат навчання малюка. Яку краще вибрати і купити поїлку-непроливайку?
При покупці варто звертати увагу на рейтинг поїльників-непроливайок. Найпопулярнішими визнані непроливайки Avent. Вони вважаються лідерами. Не менш популярні непроливайки Tommee Tippee, Lovi, Chicco, Canpol. Товари цих та інших виробників представлені в розділі "Все для годування" на сайті нашого інтернет-магазину "Тосік". Можна замовити доставку по Львову або самостійно забрати на складі. Клієнтам з інших міст України товар відправляється вантажними перевізниками. Замовлення виконуються після оформлення замовлення в найкоротший термін.