Як правильно вибрати біговел.
Біговел - це зручний, безпечний і корисний вид транспорту для дітей різної вікової групи.
Що собою являє біговел.
Велобіги дитячі - це ті самі велосипеди, але без педалей. Усі інші ознаки традиційного велосипеда є: рама, вилка, кермо, колеса, сидіння. Немає тільки традиційного ланцюга, що приводить у рух заднє колесо, тому їздять велобігом відштовхуючись ногами від землі. У біговелів також відсутні стабілізатори - тренувальні колеса (хоча є й винятки). Діти в будь-який момент можуть тренувати рівновагу за допомогою торкання ніг поверхні. Це дає змогу досить швидко освоїти подібний транспорт і, вже маючи координацію та рівновагу, перейти до тренування на звичайному велосипеді.
Біговел являє собою конструкцію з невеликою вагою (це може бути міцний пластик або алюміній), з 2-3-ма колесами, з кермом і ортопедичним сидінням, що регулюються.
Чим корисний біговел?
Психологи стверджують, що катання на біговелі сприяє формуванню самостійності та незалежності у дитини. Важливу роль відіграє також той факт, що дитина сама пересувається і тримає рівновагу. Діти старшого віку, при появі на шляху різних перешкод, таких як бордюри, сходи, мають можливість самостійно їх подолати. Зазвичай, всі моделі таких велобігів мають малу вагу, тому їх без проблем можна перекотити або перенести.
Лікарі-ортопеди стверджують, що при такій їзді навантаження розподіляється симетрично, на відміну від самокатів, і осанка залишається прямою. Навантаження на коліна та інші суглоби відсутнє, на відміну від їзди на трьохколісних велосипедах.
Купуючи біговел для дитини, потрібно звернути увагу на таке:
- Геометрія конструкції, оскільки від неї багато в чому залежить безпека малюка під час активного катання на біговелі;
- Вага виробу - чим легше транспорт, тим зручніше ним управляти навіть дворічному малюкові. Вага конструкції не повинна перевищувати 3-4 кг;
- Велобіг може бути пластмасовим, дерев'яним, алюмінієвим або сталевим;
- Форма сідла обов'язково має бути анатомічною, сидіння має легко регулюватися по висоті, та не ковзати;
- Для зручності управління хороші конструкції з величезним кермом, наділеним мінімальним вигином в горизонтальній площині;
- Гріпси керма повинні мати діаметр в межах 13-20 мм, це забезпечить надійний та зручний обхват, адже дитяча рука набагато менша дорослої.
Оптимальний вік для використання біговела.
Першим і найважливішим критерієм у виборі біговела для вашого початківця-спортсмена є його вік. Як правило, привчати до катання на велобігу корисно з 1,5-2-х річного віку. Виробники подбали про те, щоб батькам було простіше орієнтуватися в різноманітті моделей і в обов'язковому порядку вказують, з якого віку рекомендується користуватися тим чи іншим велобігом.
Для наймолодших краще вибирати стійкі каталки або балансири. Якщо хочеться "вбити двох зайців" і купити біговел "на виріст", тоді варто звернути увагу на трансформери, які підійдуть й однорічному, і 4-річному непосиді. Малюкам від 2-3 років вже можна брати класичну модель біговела. А байкеру 4-6 років краще придивитися до велосамокатів, які й самі собою більші, і їздити на них можна спритніше.
Переваги та функції біговела.
- Розвиває вестибулярний апарат, дає потужне і органічне навантаження, що виключає перенапруження;
- Розвиває координацію рухів і орієнтацію в просторі, вчить робити кілька дій одночасно;
- Ергономічність виробу дозволяє розміщувати ніжки малюка найбільш зручно, комфортно і безпечно.
- Не дає зайвого навантаження на суглоби;
- Можливість їздити довго на великій швидкості і на високому темпі, при цьому експлуатація транспортного засобу досить безпечна;
- Вчить дитину тримати рівновагу, в результаті малюк за короткий термін навчиться їздити на дорослому велосипеді, ковзанах і роликах;
- Позитивно впливає на нервові клітини, що інтенсивно розвиває спритність, роботу головного мозку і впевненість у собі;
- Розвиває опорно-рухові функції організму, дає органічне навантаження на кожну групу м'язів;
- Амортизація дозволяє без проблем кататися по нерівній дорозі, на відміну від самоката;
- Біговел легко регулювати по висоті і росту дитини. Ви легко налаштуєте конструкцію під малюка.
Поширені моделі велобігів.
Існує три основних матеріала з яких виробляють біговели - це метал, пластик і дерево. У кожного з цих матеріалів є свої плюси і мінуси, а ви вже приймайте рішення, який матеріал для велобігу вибрати.
Біговел з дерева. Дерев'яні моделі популярні за кордоном - як і все, що виготовлено з екоматеріалів. Вони легкі, досить надійні. Якщо дитина буде кататися по асфальтованих доріжках міста, дерев'яна модель йому сподобається. Однак для пересування по пересіченій місцевості - грунтових дорогах, селищними вуличками, така модель не підійде. Малюк буде відчувати кожен камінчик на своєму шляху, адже амортизація в дерев'яного пристрою відсутня. Плюсами дерев'яних біговелів є те, що вони дуже легкі, екологічно безпечні і стильні, а мінусами, що регулювання сидіння або коліс обмежено в порівнянні з пластиковими або металевими біговелами.
Металеві біговели. Це алюмінієві біговели і біговели зі сталі. Алюмінієві біговели легкі, але менш довговічні в порівнянні зі сталевими. Сталеві в свою чергу важкі, але більш довговічні. Обидва типи металевих біговелів схильні до корозії, якщо зберігати їх на відкритому повітрі. Дуже важливим моментом є, то що в багатьох моделях металевих біговелів, є можливість регулювати положення сидіння, виходячи зі зросту дитини, що є дуже важливим і вагомим плюсом в порівнянні наприклад з дерев'яними біговелами.
Пластикові біговели зазвичай виробляють з надміцного композитного пластика. Це легка, стійка і міцна модель. Вона не має амортизації і можливості регулювання сидіння / керма. Тому вибір матеріалу залежить від цілей використання: для дворічних діток для катання по паркових доріжках підійде і пластиковий варіант, а ось для активних катань дитини старшої, краще брати металеву модель.
Колеса. Колеса бувають литі з ПВХ на пластикових дисках і спицях та надувні пневматичні на металевих. Як правило це алюмінієві обода зі сталевими спицями. Литі колеса легші і не проколюються, найчастіше їх ставлять на моделі для найменшеньких. Надувні, в свою чергу, обтяжують конструкцію, добре зчіплюються з будь-якою поверхнею і амортизують. Підходять для дітей більш старшого віку.
Гальма. Ручним гальмом оснащені моделі від 2,5 років. Багато хто запитує, чому на більш ранніх моделях ручного гальма немає. По-перше, малюкам важко справлятися з гальмом, а сили, щоб стиснути може не вистачити в маленьких ручках. По-друге, окрім зібльшення ваги це додає діткам ще одну задачу, на якій потрібно концентрувати увагу, тоді як гальмування ногами - відбувається автоматично на інтуїтивному рівні. А ось приблизно з 3-4-х років при активному катанні дитині вже краще брати біговел з гальмом. Як-не-як, скоро пересідати на справжній велосипед.
Сидіння. Форма сидіння повинна бути вузькою, ергономічною, щоб дитині було зручно активно перебирати ногами і відштовхуватися від землі. Необхідно, щоб сидіння було на такій висоті, щоб ступні ніг добре діставали до землі, а коліна були трохи зігнутими.
Кермо. Буває регульоване і нерегульоване, в обох випадках висоти керма вистачить на весь період катання. Звісно, регульоване кермо краще, тому що дитина відчуватиме себе впевнено і спокійно не нахиляючись вперед. Ще існує обмежувач керма - для маленьких дітей, які тільки вчаться кататися. Потім обмежувач можна зняти.
Загальний висновок.
Біговел - це все-таки дитячий товар і дуже добре, якщо при його виробництві використовувалися нетоксичні матеріали: фарби, пластмаси, гума. Якщо він має неприємний запах, то навряд чи дитині буде комфортно і корисно на ньому їздити. Якщо це біговел відомих виробників, таких як: Smoby, Milly Mally, Lionelo, Globber, Falk, Doloni, Технок, Оріон та інших, які мають сертифікати якості, то це ще один плюсик на його користь.
При виборі моделі обов'язково враховуйте фізичні та інші особливості своєї дитини - всі діти різні. Перш ніж купувати біговел, варто переконатися в інтересі самої дитини. Якщо куплений апарат не сподобається - навряд чи малюк буде на ньому їздити. Потрібно показати малюку моделі, звернути увагу на вулиці на проїжджаючих дітей. Якщо немає сумнівів, тоді саме цей сучасний і новомодний пристрій, який вибрала дитина принесе їй радість.
Оточіть своїх малюків лише якісними, гарними та безпечними виробами. Головне - вибрати зручну модель, яка сподобається дитині.
В інтернет-магазині "Тосік" ви знайдете і велобіги, і біговели, і мотобайки на будь-який смак. Ви будете впевнені в тому, що придбали для дітей найкращі речі. Замовляйте, телефонуйте, ми разом з вами підберемо найбільш підходящий для вас варіант. Пропонується доставка по Львову, а також відправка вантажними перевізниками у будь-яке місто України. Замовлення виконується у максимально короткий термін.