Температура та вологість повітря в дитячій кімнаті.

Одним з головних факторів для комфортного перебування малюка у цьому світі - є оптимальний для його організму температурний режим та інший важливий показник - вологість повітря. Батьки ж зазвичай не надто переймаються цими питаннями. Однак ці фактори дуже впливають на дитяче здоров'я. Якість і температура повітря в дитячій кімнаті впливають не тільки на настрій маленької дитини, а й на самопочуття.

Важливо пам'ятати, що оптимальні параметри температури і вологості повітря дозволять вашому малюку рости здоровим!

Чим небезпечний низький рівень вологості в дитячій кімнаті?

Сухе повітря шкідливе і може спричинити за собою проблеми зі здоров'ям малюка:

  • подразнення і хвороби шкіри (свербіж, лущення, дерматит, алергічні реакції);
  • пересихання слизових оболонок, у тому числі носа;
  • проблеми з диханням і, як наслідок, зниження апетиту;
  • виникнення кольок і здуття животика у немовлят.

До того ж зневоднення, викликане низьким рівнем вологості, послаблює імунну систему малюка, а це збільшує ризик виникнення інфекційних захворювань. Згідно з дослідженнями вчених, вірус грипу майже нежиттєздатний при достатній вологості повітря.

Вологість повітря для новонародженого повинна бути бажано не нижче 50%. Але це найнижча планка. Визначають вологість повітря приладом, який називається гігрометр. І найчастіше він зупиняється на позначці в 20-30%, що неприпустимо для малюка. Найкраще, якщо цей показник сягатиме 50-60% - це норма для дитини. В низьких показниках вологості повітря здебільшого винні опалювальні прилади взимку і кондиціонери влітку, через які цей показник знижується.

Для вирішення проблеми сухості повітря необхідно використовувати прості в обслуговуванні зволожувачі повітря. Зволожувач повітря - прилад корисний, тільки використовувати його потрібно розумно, без фанатизму, не перевищуючи рекомендовані показники вологості повітря.

Зволожувачі бувають трьох видів:

  • традиційні - складаються з ємності з водою і спеціальної касети, здійснюють випаровування природним шляхом;
  • парові - випаровують воду при нагріванні;
  • ультразвукові - генерують холодний туман високочастотними звуковими хвилями.

Ультразвукові прилади вважаються найбільш зручними у використанні, не роблять шкідливого впливу на організм людини. А повітря, що проходить через нього, очищається від пилу і бактерій. Деякі моделі випускаються з функцією іонізації повітря. Звичайно вибір залишається за батьками, оскільки асортимент зволожувачів величезний, кожен з них має ряд переваг і недоліків. Але купуючи будь-який прилад, ви завжди будете впевнені, що забезпечите необхідну вологість повітря в кімнаті дитини.

Зайва вологість теж шкідлива.

Висока вологість також негативно позначається на самопочутті дитини. Вона провокує переохолодження організму, що може призвести до таких наслідків:

  • виснаження організму;
  • розвитку респіраторних і вірусних захворювань;
  • порушення судинного тонусу;
  • надмірної блідості і вологості шкіри;
  • часте дихання.

Лікарі наголошують, що все добре в міру. Це відноситься і до рівня водяної пари в повітрі житлових кімнат. Головна проблема, яку може викликати підвищена вологість повітря - це утворення цвілі. Цвілеві грибки здатні приводити до хронічних респіраторних інфекцій, погіршувати стан дітей, що страждають на бронхіальну астму та алергію, стати причиною зниження імунітету, проблем з боку шкіри, травної та сечостатевої систем.

Скоротити концентрацію вологи в квартирі можна частим провітрюванням, установкою системи автоматичного контролю мікроклімату, перевіркою ефективності роботи вентиляції, установкою на кухні та у ванній кімнаті додаткових витяжних пристроїв. Безумовно, слід своєчасно робити ремонт в квартирі, не сушити випрану білизну в приміщеннях.

"Правильна" вологість - один із найважливіших критеріїв мікроклімату для дитини, особливо немовляти. Незважаючи на потужні захисні функції новонародженого малюка, він все ж має особливо вразливі місця. Зміна показника вологості як в меншу, так і в більшу сторону веде до порушення нормальної роботи організму малюка. Організм змушений задіяти додаткові ресурси, щоб функціонувати в нормальному режимі.

Взимку, коли включається опалення дитячу кімнату бажано провітрювати регулярно, кілька разів на день. Краще використовувати наскрізне провітрювання: так в приміщення потрапляє більше свіжого повітря. Влітку в гарну погоду і без сильних температурних перепадів кватирку можна залишати відкритою на весь день.

Регулювання температури повітря в кімнаті немовляти.

Щоб легко контролювати клімат в дитячій кімнаті, потрібно повісити термометр на стіну біля дитячого ліжечка. Одного погляду на його показники буде достатньо, щоб визначити причину занепокоєння малюка. Спеціалісти рекомендують підтримувати температуру для комфортного сну в дитячій кімнаті немовляти на рівні від 18 до 22 градусів. При таких умовах малюка не порібно тепло укутувати, зазвичай достатньо звичайного боді або сорочечки з легким покривальцем. Для дітей, що народилися раніше терміну, варто трохи підвищити температуру, до 24-26 градусів.

Чому шкідливий перегрів малюка і чим загрожує переохолодження?

Мами часто турбуються про те, щоб не замерз їх малюк. Переохолоджуватися їм не можна, адже це загрожує постійними застудами і захворюваннями. Але насправді для новонародженого набагато небезпечніший перегрів. Органи і тканини немовляти виділяють набагато більше тепла, ніж у дорослого, а якщо вдома жарко, то організм дитини стрімко починає зневоднюватися. Малюк, організм якого недоотримує вологи, починає часто й подовгу хворіти. Отож потрібно пам'ятати, що немовлята дуже важко переносять спеку, вони починають вередувати, погано їсти і спати, на шкірі можуть з'явитися почервоніння, попрілості, подразнення.

Зрозуміло, коли мамі здається, що немовля замерзає і якщо у малюка трохи холодні ручки, мама б'є на сполох, намагаючись укутати немовля, захистивши від холоду. Панікувати не можна, досить згадати рекомендації педіатрів, які єдині в своїй думці про температурний режим в дитячій кімнаті. Краще придивитися до малюка, якщо він енергійний і задоволений, це говорить про правильне створення умов для його здоров'я.

Також, не варто сильно охолоджувати кімнату в літній період за допомогою кондиціонера, оскільки вийшовши з малюком гуляти на вулицю, буде різкий перепад температури і малюк може захворіти. Маленькі діти відчувають навіть різницю в 2-3 градуси і дуже критично на неї реагують. Висновок напрошується сам по собі - що небезпечніше перегрів чи переохолодження?

Фахівці рекомендують одягати новонародженого так само, як звикли одягатися батьки. Наприклад, якщо у вашому будинку достатньо комфортно і ви вдягнуті у футболку, то і малюка не варто кутати в ковдри, а краще йому надягнути легку кофтинку. Якщо немовля замерзне, ви дізнаєтеся про це по його стану, малюк дасть вам зрозуміти, що йому не комфортно.

Правильні показники температури та вологості повітря - запорука здоров'я і самопочуття.

Ознаками того, що в дитячій кімнаті несвіже повітря можуть служити позіхання, неуважність, втома, млявість дитини. В такому випадку просто не обійтися без організації вентиляції кімнати. У спальні малюка не повинно бути багато пилових джерел і накопичувачів пилу, таких як: килими, громіздкі м'які меблі, велика кількість м'яких іграшок. Ліжечко, прикрашене дуже гарним балдахіном, теж відноситься до додаткового джерела пилу і заважає нормальній циркуляції повітря в ньому. Якщо немає інших способів забезпечити оптимальну температуру повітря, потрібно регулярно провітрювати кімнату.

Від того, яка температура повітря в будинку, безпосередньо залежить наш настрій, самопочуття, здоров'я. Звичайно, можна не звертати на неї увагу і просто жити, як завжди. Але навіщо завдавати собі і малюкам проблеми, якщо сьогодні пропонується стільки різних приладів для підтримки оптимальної температури та вологості повітря, і для їх регулювання.

Потрібна температура та показники вологості повітря в кімнаті для новонародженого повинні контролюватися і регулюватися постійно, щоб будь-які її перепади усувалися до того, як зіпсують настрій і самопочуття дитини. Отож запрошуємо вас відвідати наш сайт. Термометри для вимірювання температури повітря, гігрометри показів вологості в кімнаті, також зволожувачі повітря можна знайти в інтернет-магазині "Тосік". Замовляйте все необхідне для вас, а ми в свою чергу потурбуємося про швидку доставку.

І пам'ятаймо! Здорові діти - це спокійні батьки!