Іграшки для розвитку дрібної моторики.

Чим забавити малюка з перших місяців життя?

До року дитині не потрібні інтерактивні електронні іграшки, додатки для навчання на смартфонах і планшетах. Вони відволікають її від необхідних у ранньому віці соціальних взаємодій. Захоплюючись такою іграшкою, малюк не бачить виразу обличчя батьків, їхніх жестів, пропускає фрази, з якими до нього звертаються. Численні дослідження показують, що електронні іграшки погіршують ігрову взаємодію батьків та дитини, призводять до більш пізнього розвитку мовлення та розумових здібностей, зменшення рухової активності.

З перших місяців свого життя малюк починає досліджувати можливості своєї ручки. З кожним днем він все більше і більше вдосконалюється в хапальних рухах кисті і пальчиків. Згодом ці вміння знадобляться дитині для правильного захоплення ложки під час їжі і олівця під час письма. Батьки, можуть допомогти малюкові розвивати ручку, а отже, і його мову, грамотність, мислення. Для цього не потрібні особливі навички. Досить просто назбирати різних дрібних предметів, організувати з них гру і простежити, щоб малюк використовував їх за призначенням.

Що значить - дрібна моторика?

Набір дрібних і точних рухів пальців і кисті руки - це дрібна моторика руки. Не можна недооцінювати значення дрібної моторики для розвитку дитини. Як відомо, розвиток точних рухів руки сприяє розвитку мови дитини. Чим краще розвинена ручка дитини, тим швидше вона починає говорити, тим краще вона розмовляє.

На думку більшості педіатрів, розвивати дрібну моторику малюка потрібно починати майже з моменту народження - чим "розумнішими" будуть його руки, тим простіше дитина зможе згодом освоїти більшість потрібних їй навичок: від вміння зав'язувати шнурки, до осягнення тонкощів правопису. Тому серед іграшок малюка повинні бути ті, що сприятимуть розвитку його дрібної моторики.

Іграшки, що розвивають моторику, впливають на:

  • соціальну адаптацію дитини, її здатність до взаємодії;
  • фізичне становлення - за оптимальних навантажень кістково-м'язова система малюка буде розвиватися гармонійно;
  • когнітивні (пізнавальні) здібності до ефективного засвоєння матеріалу, освоєння нових навичок завдяки підвищенню швидкості реакцій;
  • сенсорне і візуальне сприйняття, орієнтування в просторі - гра на різних поверхнях із предметами, які відрізняються на дотик, отримання широкого спектру тактильних відчуттів;
  • емоційний і психологічний аспект - малюки, які не мають нестачі в русі, більш емоційно стабільні, позитивні, терплячі й уважні;
  • стимулювання мови - активні діти, які вміють концентруватися, починають говорити раніше і більш ясно висловлюють свої думки.

Як обрати потрібну іграшку?

Розвиваючі іграшки - важливий елемент в світі всіх дітей, в тому числі і для самих маленьких. Їх застосування дозволяє навчитися всім необхідним навичкам в ігровій формі. Головне - враховувати при виборі призначення кожної окремої іграшки, а також вікові потреби своєї дитини.

Рефлекторне захоплювання брязкальця, підтягування та захоплювання підвісних іграшок - це все початкова робота над дрібною моторикою. Далі з задачею розвитку успішно справляються: пальчикова гімнастика, ліплення, конструювання, аплікація. Для малюків кожну іграшку потрібно підбирати з урахуванням екологічності, санітарно-гігієнічної норми, педагогічної корисності та розвиваючого потенціалу. Для молодшого віку це пірамідки, сортери, конструктори, мозаїка, де під час ігор завжди працюють пальчики та координація дій.

Найпопулярніші іграшки для дрібної моторики.

Іграшки-брязкальця.

В асортименті товарів для грудних дітей широко поширені брязкальця, виготовлені з різних матеріалів. Фактурні брязкальця з хрустким наповненням забезпечать також перші уявлення про форми предметів. Гратися з ними можна почати вже у віці 2-3 місяців, пропонуючи дитині їх обмацувати. З часом малюк почне тримати і брати її сам, отримуючи перші уявлення про різні предмети і форми. Брязкальця можуть бути дерев'яними, пластмасовими або м'якими, чи з елементами, що дзвенять і хрускають.

Пірамідки.

Нанизування кілець вважається одним з основних елементів розвитку моторики. Починати можна з віку дев'яти-десяти місяців, але перша пірамідка повинна бути простою. Сучасні пірамідки бувають дуже різними: м'якими, дерев'яними, пластиковими. Головна умова при виборі - чим молодша дитина, тим менша кількість елементів повинна бути в іграшці.

М'які книжки.

Головне призначення м'яких книжок - всебічний розвиток малюків. Незвичайні книжки, виконані з тканини або фетру, формують у малят художній смак, стимулюють тягу до творчості, допомагають набути практичних навичок самообслуговування. Зустрічаються кілька їх різновидів: книжки з тканини, книжки з водонепроникного матеріалу (для ванної). На них зазвичай зображуються кумедні тварини і інші картинки, що привертають увагу. Застосовувати можна з віку в чотири-п'ять місяців. Поки малюк спить, книжки підвішуються на розвиваючий килимок, на ліжечко або на дуги шезлонгу - але обов'язково так, щоб до них можна було дотягтися. Прокинувшись, дитина почне розглядати книжки і перегортати їх сторінки.

Кубики.

Дана іграшка з'являється в житті малюка з самого раннього дитинства. За допомогою м'яких, дерев'яних або пластмасових кубиків можна конструювати вежі, будувати фортеці, або брати з собою до ванни. Крім того, продаються кубики з нанесеними на них картинками (наприклад, овочі, домашні тварини, герої казок), завдяки яким гра в кубики переходить в збирання картинки. Це вже не тільки розвиток дрібної моторики і просторового мислення, а й розвиток уваги і логіки.

Сортери.

Для спокійних та врівноважених дітей можна спробувати обрати іграшку з моделі сортерів. В цих моделях дитина повинна підібрати фігурку відповідно до форми отвору на панелі сортера. Така іграшка, найчастіше, поєднує в собі вивчення кольору та форми. Сортери також випускають у формі різних тварин, зі звуковими і світловими ефектами, тому гратися з сортером малюкові завжди весело і цікаво.

Рахівниці і лабіринти.

Дерев'яні рахівниці і настільні лабіринти з намистинками призначені для розвитку гнучкості дитячих пальчиків і координації руху рук малюків. Ці барвисті іграшки, завдяки різним рівням складності, також допоможуть дітлахам опанувати первинні навички рахунку і навчитися добре розрізняти кольори, розміри і форми різних предметів.

Іграшки-шнурівки.

Найпростіші шнурівки призначені для дітей у віці одного-півтора років. В ігровій формі здійснюється розвиток дрібної моторики рук, а, отже - поетапна підготовка дитини до письма. Шнурівка дає можливість придумати безліч ігор. Це і безпосередньо шнурування, і можливість використовувати елементи "шнурівки" в сюжетно-рольових іграх або вивчати основні кольори. Ігри-шнурівки створені з метою розвитку дрібної моторики рук, посидючості і окоміру. В процесі гри удосконалюється координація рухів і гнучкість кистей рук. "Шнурування" сприяє розвитку дрібної моторики, логічного мислення, мовлення, і як результат - стимулює розвиток органів артикуляції (мовного апарату).

Пазли.

Ігри з пазлами не тільки стимулюють моторику, але і сприяють розвитку логічного мислення. Для малюків до року виробники випускають іграшки з великими щільними деталями і ділять зображення на 2-4 елементи. Дітки старшого віку можуть збирати більш складні зображення, спочатку з допомогою батьків, а потім і самостійно.

Конструктори.

Вибір конструкторів просто величезний - вони можуть бути голчастими, магнітними, дерев'яними, і допомагають дитині розвивати не тільки моторику, але і фантазію. Такі іграшки знайомлять малюка з основними кольорами, формами і лічбою і вважаються одним з найважливіших елементів раннього розвитку дитини.

Безпека та надійність - це важливо.

Найголовніша вимога, на яку варто звернути увагу, - безпека дитини під час гри. Тому всі іграшки повинні виготовлятися з міцних і надійних матеріалів. При виборі найкраще звернути увагу на відомі компанії, які при необхідності нададуть сертифікати якості на продукцію.

Не варто забувати і про важливість своєчасної заміни іграшок. Брязкальця, прорізувачі, набори пазлів і конструктори - з ними дитина контактує кожен день, тому важливо, щоб вони були безпечними, особливо якщо у малюка ріжуться зуби. Кубики і прорізувачі повинні витримувати натиск і не псуватися від слиновиділення.

Про що важливо пам'ятати?

  • Розвиток малюків знаходиться в прямій залежності від дрібної моторики рук;
  • Якщо рухливість пальців розвивається "за планом", то і розвиток мови також в межах норми;
  • Якщо ж розвиток дрібної моторики відстає, відстає і розвиток мови;
  • Окрім мовного розвитку від дрібної моторики залежить увага, мислення, координація, уява, спостережливість, зорова і рухова пам'ять.

Все подальше життя дитини вимагатиме використання точних, координованих рухів рук і пальців. Купуючи іграшки, які розвивають моторику рук дитини, батьки допомагають їй почати швидше говорити, красиво малювати, акуратно писати і думати логічно. А, значить, бути більш успішним в шкільні роки і в подальшому житті.

Основне у виборі потрібної іграшки - якість, що можуть гарантувати тільки перевірені часом виробники дитячих товарів. Це відомі бренди, такі як Playgro, Viga Toys, Chicco, Hola, Winfun, Wader, Yookidoo та інші. Щоб купити подарунок чи порадувати свою дитину, не потрібно обмежуватись іноземними виробниками. Українські бренди настільки розвиваються, що не поступляться навіть Lego. Тому порадуйте свого малюка українською іграшкою. Це відомі виробники - Cubika, Технок, Тигрес, Оріон та інші.

Якими б не були іграшки, звичайно ж вони повинні подобатися дитині. Купити всі ці та багато інших іграшок на розвиток дрібної моторики можна в інтернет-магазині "Тосік". Доставка можлива як по Львову, так і в інші міста України. Клієнтам з інших міст України товар відправляється вантажними перевізниками. Замовлення виконується після оформлення замовлення в найкоротший термін.

Гарних та корисних покупок!

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід