Як правильно обрати пустушку?

Яка соска, пустушка найкраще підійде малюку?

Маючи уявлення про те, як правильно вибрати соску, батьки зможуть підібрати для свого малюка самий оптимальний варіант. Але все ж не варто змушувати, дитина сама дасть знати, яка пустушка йому подобається. Найголовніше, щоб вона була якісною і безпечною.

Трапляється, що малюк категорично не визнає пустушку і постійно її випльовує. Багато мам ламають голову над тим, як привчити дитину до соски. Одні наполегливо продовжують класти її дитині в рот, в той час як інші йдуть на деякі хитрощі і змащують поверхню пустушки чимось солоденьким, використовуючи, наприклад, солодку воду або мед. Лікарі ж вважають, що це ні до чого доброго не приведе, а тільки прискорить процес розвитку раннього карієсу. Якщо немовля наполегливо відмовляється від пустушки, краще не наполягати, а порадіти, що ви уникли питання, як відучити новонародженого від соски.

Лікарі вважають великою помилкою, коли дитині в перший же день дають пустушку, адже коли дітки тільки народжуються, то вони ще вчаться смоктати, їсти і так далі. Варто відзначити, що смоктання грудей і правильне її захоплення і смоктання соски-пустушки дуже сильно відрізняються. Тому якщо в перші дні ви дали дитині соску, то це може значно ускладнити процес грудного годування. Більшість фахівців говорять про те, що краще не давати дитині соску-пустушку протягом двох тижнів після народження. Цього часу цілком достатньо для того, щоб дитина отримала потрібні знання та навички і смоктання соски надалі йому не зашкодить.

Що краще? Латекс чи силікон?

Здійснюючи покупку, не варто орієнтуватися тільки на оригінальний дизайн або розрекламований бренд. Перше, на що варто звернути увагу - з якого матеріалу виготовлена соска. Пустушки, як правило, бувають виконані з двох матеріалів: латексу або силікону.

Латекс (каучук), має насичений жовтий колір. Цей варіант рекомендують малюкам, які були народжені слабкими або недоношеними. Особливість латексу полягає в його здатності нагріватися у роті і по відчуттям така соска буде дуже схожа на груди мами. У такого матеріалу є і недоліки - молекули білка в складі, тому у малюка може виникнути алергія. Крім того, до латексу швидше чіпляється бруд і мити цей матеріал складніше.

Ще одним недоліком такого матеріалу є недовговічність, до того ж вироби бояться прямих сонячних променів. Через надмірну м'якість латексної соски, її поверхня дуже швидко покривається мікроскопічними тріщинами. Для визначення непридатності латексної пустушки, достатньо звернути увагу на зміну її кольору, який з насиченого жовтого перетвориться в коричневий. Ще однією ознакою "непридатної" соски є її злипання при смоктанні.

Міняти латексні соски бажано один раз в 5-6 тижнів.

Силікон - матеріал синтетичний і прозорий. Головна перевага таких сосок - відсутність у малюків алергії на силікон. Матеріал чудово тримає форму (це його головна перевага перед латексними виробами), протягом тривалого часу зберігає пружність, не вбирає запахи, не вимагає особливого догляду. Соски з силікону можна дезінфікувати, однак, через якийсь час вони стають жорсткими і можуть почати кришитися. В період, коли в малюка прорізаються зубки, силіконові пустушки легко прокушуються і потребують негайної заміни.

Силіконові соски потрібно міняти раз в 6 тижнів.

Незалежно від того, який матеріал використовується для виготовлення сосок, вони повинні бути цілісним предметом, який неможливо розібрати. Така конструкція є безпечною і в цьому випадку немовля не зможе її розірвати і проковтнути.

Розмір пустушки, соски.

Дуже важливо підібрати малюкові пустушку за розміром. Для різного віку випускаються пустушки різних розмірів, тому не забудьте звернути увагу на вік, зазначений на упаковці пустушки. Використання занадто маленької пустушки може призвести до проблем з прикусом, так як дитині буде важко утримати соску, пустушку в роті. Для
пустушок та сосок введені спеціальні категорії розмірності:

  • Розмір А - підходить для малюків, яким ще не виповнилося пів року;
  • Розмір В - призначений для діток від шести місяців до півтора років;
  • Розмір С - для малюків старше півтора років.

Цей поділ, звичайно, умовний. Ви самі краще за інших зрозумієте, яка пустушка потрібна вашій дитині і коли буде потрібно її замінити на більшу, тому що саме ви бачите, як ваша дитина росте. А ми знаємо, що всі діти ростуть по-різному. Також існують соски для крихітних немовлят. Такі пустушки мають мініатюрний розмір і полегшену конструкцію.

Яку форму вибрати?

Класична - пустушка самої звичайної форми, вузька при обмежувачі і широка в кінці, її можна давати малюкові будь-якою стороною, але часте використання таких сосок може привести до формування неправильного прикусу.

Анатомічна - пустушка, що відповідає будові ясен малюка, такі пустушки щільно прилягають до неба в роті і мають сплюснуту форму на одній зі сторін. Вона рівномірно розподіляє тиск на небо і не перешкоджає формуванню правильного прикусу малюка.

Ортодонтична - пустушка, має скошений сосок, трохи стисла з одного боку і опукла з іншого, така пустушка найбільш популярна, оскільки через свою незвичайну форму вона зручна для малюка, і при смоктанні нагадує груди мами.

Які б позитивні рекомендації щодо вибору та купівлі пустушок не були, важко передбачити яку соску може вибрати малюк. Вважається, що він вибере ту, яка найбільше нагадує сосок мами у нього в роті. При виборі пустушки, потрібно чітко розділяти, для чого і в якому віці вона потрібна, адже не секрет що чим старша дитина, тим сильніше відбувається звикання і відлучати потім буде набагато важче.

Чиста соска - запорука здоров'я дитини.

Щоб соска не стала джерелом появи мікробів, за нею слід організувати повноцінний і ретельний догляд. Санітарні правила повинні бути наступними:

  • Соску перед вживанням обов'язково потрібно прокип'ятити протягом 2-3 хвилин;
  • Один раз на день пустушку необхідно промивати теплою водою з милом, або стерилізувати;
  • Облизувати соску неможна, так само як і мокати її в цукор або мед;
  • Зберігати цей предмет рекомендується в спеціальних герметичних контейнерах;
  • Через кожні три місяці пустушку необхідно змінювати, навіть якщо вона знаходиться у відмінному стані.

Популярні виробники пустушок, сосок.

Основне у виборі пустушки, соски - якість, що можуть гарантувати тільки перевірені часом виробники дитячих товарів. Це відомі бренди, такі як Canpol Babies, Lovi, Chicco, Philips Avent, Tommee Tippee.

Широкий вибір пустушок, сосок ви знайдете в інтернет-магазині "Тосік". Доставка можлива як по Львову, так і в інші міста України (її вартість обходиться дешево, а виконується вона в найкоротші строки).

Основна наша турбота - запропонувати своїм маленьким клієнтам лише якісні та безпечні товари за прийнятними цінами.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід